مادران صلح ایران || دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

مصر، گذرگاه رفح را جمعه شب بصورت یک طرفه بازگشایی کرد

مصر، گذرگاه رفح را جمعه شب بصورت يك طرفه بازگشايي كرده بود و به فلسطينياني كه در مصر وجود داشتند اجازه داد به نوار غزه بازگردند. ايرنا- جنبش مقاومت اسلامي حماس اعلام كرد، مقامات مصري روز سه شنبه گذرگاه مرزي رفح بين نوار غزه و مصر را براي فلسطينيان ، با اولويت عبور براي دانشجويان ، بيماران و افراد مقيم در خارج ، باز كردند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از رفح، ايوب ابو شعر مدير گذرگاه رفح در دولت حماس گفت: گذرگاه رفح در مقابل مسافرين فلسطيني بازگشايي شده است و بر اساس ظرفيت اين گذرگاه، قرار است روزانه 300 نفر از آن عبور كنند. وي افزود: ما در شرايط فوق العاده قرار داريم به ويژه آنكه تعداد كادر فني مصري ها در مرز رفح اندك است و نمي خواهيم به آنها فشار وارد آيد.

ابو شعر گفت: اميدوارم كه برادران ما در مصر اين مرحله را پشت سر بگذارند و كارها به صورت تدريجي به نحو بهتري پيش رود و اين گذرگاه 24 ساعته باز باشد.

وي افزود: هنوز مكانيزم كار مشخص نشده است و فكر مي كنم كه عملكرد گذرگاه مانند روال سابق پيش رود به اين ترتيب كه اولويت با بيماران ، دانشجوياني كه در مصر درس مي خوانند ، افراد مقيم و كساني كه داراي تابعيت هاي خارجي هستند، مي باشد.

اخبار

Leave a Reply