مادران صلح ایران || دیدگاه ها و نظرات مادران صلح ایران تنها از طریق این وب سایت در اختیار عموم قرار می گیرد و هیچ شعبه ای ندارد

نامه به آقای بانکی مون و خانم مارگارت چان در رابطه با دارو

آقای بانکی مون ریاست سازمان ملل متحد

سرکار خانم مارگارت چان ریاست محترم سازمان جهانی بهداشت

عالیجنابان نیک می دانید که طی دو سال گذشته اقدامات غیر قانونی و ضد حقوق بشری  امریکا و اتحادیه اروپا  به منظور تحت فشار قرار دادن دولت ایران؛ علیه کشور و ملت ایران بالا گرفته و ماه به ماه به شدت   تحریم ها افزوده می شود. سخت گیری در اجرای قانون خودسرانه و غیرانسانی تحریم ها علیه ایران به گونه ای است که ایران را از شبکه «سوویفت» (سیستم بین المللی الکترونیکی) خارج کرده و اجازه معاملات بانکی برای هیچ کالایی حتی دارو را نمی دهد.  از سوی دیگر  بانک های اروپایی به خاطر این که در مظان اتهام مراوده با ایران قرار نگیرند، عملا از انجام نقل و انتقالات ارزی بابت بهای ادوات بهداشتی و معاملات مرتبط با مواد اولیه برای ساخت دارو در کشور و داروهای ساخته شده و حساس که شامل مواد تحریمی نیستند، می ترسند و سر باز می زنند.

عالیجنابان آیا می دانید  در حالی که سربازان امریکایی و اروپایی مستقر در افغانستان که با پادزهرها و داروهای ایرانی  درمان می شوند. کودکان هموفیلی و بیماران سرطانی  و دیابتی  ایرانی به بهانه اجرای تحریم های هدفمند از دریافت داروهای خاص بیماری شان محروم اند و درمعرض مرگ و معلولیت های غیرقابل علاج قرار گرفته اند؟ از شما می پرسیم:  آیا  منظور دولتمردان کشورهای ثروتمند و قدرتمند امریکا و اروپا از تحریم های هدفمند  و هوشمند تخریب سلامتی جانی و روانی مردم با هدف افزایش بیماری و معلولیت  بین ایرانیان است؟

عالیجنابان از شما و تمامی مراجع و سازمانهای بین المللی به ویژه سازمان بهداشت جهانی و سازمانهای حقوق بشری می خواهیم  به وظیفه انسانی وجدانی و قانونی خویش عمل کنند و دولت های تحریم کننده اروپایی و امریکا را مصرانه وادار سازند تا اقدامات لازم جهت گشایش اعتبار  و تسهیل شرایط خرید دارو برای بیماران ایرانی را فراهم آورند. حق سلامتی و بهرمندی از  دارو درمان از جمله حقوق اولیه و طبیعی انسان ها در سراسر جهان است. اجازه ندهید دولت ها به خاطر تحت فشار قرار دادن یکدیگر، عزیزان و کودکان بیمار ما در ایران را از بی دارویی به کشتن دهند.

مادران صلح ایران

۱۳۹۱/۱۱/۵

بیانیه‏ ها و نامه

3 Comments

  1. Kenneth Ravon Reply

    I wonder, why an US through CIA in 1953 single handedly toppled the democratically elected government of Iran, and in 2010 killed Osama Ben Loden, by violating the air space of a sovereign country, let this inhuman situation go on for so long and to add to the pain, targeting the indecent people. Something to ponder.

Leave a Reply